• Yaratıcı, evrensel, sanata değer veren, güncel sanatı takip eden, entelektüel bireyler olarak yetişmeleri için sanatsal çalışmalar yürütüyor, sanat çalışmaları ile hayal kurmanın keyfi hep yanlarında olsun diye çalışıyoruz.

  Akademik Çalışmalar

  Akademik Çalışmalar

  Derslerde, sanatçıları, akımları, çağdaş sanat yapıtlarını tanıtıyoruz. Eser okuma örnekleri ile sanata yaklaşmayı, anlamayı yorumlamayı öğretiyoruz. Farklı materyallerle kendi eserlerini yaratmaları için öğrencilerimizi teşvik ediyoruz.

  Resim Galerimiz

  Resim Galerimiz

  Her ay, okulumuzun resim galerisi, alanlarında başarılı sanatçılara ve eserlerine ev sahipliği yapıyor. Sergi süresince öğrencilerimiz sanatçılarla buluşup, eserlerini tanıma ve yorumlama fırsatını buluyor.

  İzi Erbeş Resim Yarışması

  İzi Erbeş Resim Yarışması

  Her yıl belli bir tema çerçevesinde resim çizen ve özgün şiirler, kompozisyonlar yazan öğrencilerimiz farklı ödüllerle motive ediliyor.

  İstinye Park Resim Sergisi

  İstinye Park Resim Sergisi

  23 Nisan Şenlikleri kapsamında İstanbul’un seçkin okullarının katılımıyla gerçekleşen sergiye ev sahipliği yapıyoruz. Grup çalışmalarının ağırlıklı olduğu sergide, öğrencilerimizle işbirliği içerisinde ortak projeler üretiyoruz.

  Sanat Şöleni

  Nahum Sanat Festivali

  Yıl boyunca öğrencilerimizin Görsel Sanatlar derslerinde deneyimledikleri farklı teknikteki çalışmalar bu sergide ailelerle buluşuyor.

  Geziler

  Geziler

  İstanbul’un müzelerini, çağdaş ve güncel sergilerini sanat öğretmenlerimizle birlikte geziyor, özgün eserlerimizle Bienallere katılıyoruz.