• Anaokulumuzda dil kullanımını içselleştiren, eğlenceli aktivitelerden oluşan ESL Programı'nı (English as a Second Language) uyguluyoruz. 

  ESL

  Anaokulu İngilizce Danışmanımızın öğretmenlerimizle birlikte yaş gruplarına özel olarak hazırladığı programda çocuklarımıza zihin haritalarıyla İngilizce kavramlarını öğretiyoruz. Şarkı, oyun, hikâye, drama, fen ve doğa, matematik, sanat ve teknolojiden faydalanarak İngilizce dinleme, konuşma ve düşünme becerilerini geliştiriyoruz. Konularla bağlantılı ders materyalleri ile öğrenilen bilgilerin günlük yaşamla bağlantısını kurabilecekleri ortamlar sunuyoruz. Öğrencilerimizin çok yönlü gelişimini takip ediyoruz.

  Drama

  Drama

  Okuduğumuz hikâyelerdeki karakterlerin rolüne bürünüp, İngilizce canlandırmalar yapıyorlar.

  Around The World Project

  Around The World Project

  Her ay yeni bir ülkeye doğru keşif yolculuğuna çıkıyor, ülkenin bayrağını, renklerini, geleneksel kıyafetlerini, yemeklerini öğreniyorlar.

  Experiments

  Experiments

  Deneylerde sebep- sonuç ilişkisini öğreniyor, deney sonrasında değerlendirmeler yapıyorlar.

  Cooking & Messy Play

  Cooking & Messy Play

  Ölçü birimleri, yemek isimleri, malzemeleri ve mutfak aletlerinin İngilizce isimlerini öğreniyorlar. Messy Play etkinliğinde özgürce kirlenerek eşsiz bir öğrenme deneyimi kazanıyorlar.

  Art & Music

  Art & Music

  Picasso, Kandinsky, Andy Warhol, Giacometti gibi ünlü ressamları ve Vivaldi, Beethoven gibi değerli müzisyenlerin hayatlarını öğreniyor ve eserleri ile tanışıyorlar.

  Parties & Special Days

  Parties & Special Days

  Winter Party, Rainbow Party , “Grandparents’ Day”, “Fairy Tales Day”, “Camping Day”, “Circus Day” gibi konuklarımızın da katıldığı özel günlerde İngilizce oyun oynama becerileri gelişiyor.

  İngilizce Müzikal Çalışmaları

  İngilizce Müzikal Çalışmaları

  Her yıl anaokulu şenliğimizde İngilizce bir müzikali sergiliyoruz. Yıl boyunca müzikal eğitmenimizle İngilizce olarak çalışmalarını sürdüren öğrencilerimiz, Alice in Wonderland, Noah’s Ark, Toy Story ve Peter Pan gibi çocuk müzikallerini sahneliyorlar.

  STEAM Programı

  STEAM Programı

  21. yüzyıla öğrenci hazırlayan dünyada gittikçe önem kazanan STEAM eğitim modelini Türkiye’de uygulayan öncü eğitim kurumlarından biriyiz.

  Lego, STEAM modelinde en önemli eğitim materyallerinden biri. Öğrenciler tema bazlı çalışmalarını Lego’larla projelendiriyor, yaratıcı sunumlarla içselleştiriyorlar.

  STEAM Programı

  Açılımı “Science, Technology, Enginering, Arts, Mathematics” olan eğitim modeli anaokulumuzda STEAM Koordinatörü danışmanlığında yürütülüyor. Derslerde fen, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematiğin iç içe kullanıldığı çalışmalar yapılıyor.